Tillbaka till artiklar
Nytt i Husbilsvärlden

Nu är Rulltorget.se igång – Sveriges nya köp- och säljsajt

30 oktober 2025

Gomer Swahn

Nu är Rulltorget.se igång – Sveriges nya köp- och säljsajt

Rulltorget.se är öppet både för företagare och privatpersoner.
- Vi har investerat en rejäl slant i en riktigt bra och tilltalande sajt med supersmidiga sökfunktioner.
Det är enkelt att lägga ut sin husbil, husvagn eller tillbehör till försäljning.

Lika enkelt är det att handla på Rulltorget.se. Det blir rullande nyheter varje dag, säger Per-Anders Persson, grundare och ägare av Min Husbil i Sverige och nu även Rulltorget.se. ”Aha, Blocket”, tänker du kanske. Blocket i all ära. Där kan man köpa allt från hundar, kläder och skor till husbilar och grävmaskiner.

Rulltorget fokuserar enbart på det fria, mobila livet i husbil eller husvagn och de tillbehör som räknas dit; markiser, campingmöbler, förtält för att nämna några.
- Jag ser Rulltorget.se som ett perfekt komplement för återförsäljarna i branschen. En smidig, enkel, snabb och kostnadseffektiv möjlighet för dem att nå ut i hela Sverige.

Detsamma gäller för privatpersoner. Rulltorget.se blir till nytta för alla parter, betonar Per-Anders Persson. Passa på att lägga in din annons nu - det är gratis för alla till och med 31 december 2025.

Här hittar du Rulltorget

Text & Bild: Min Husbil
Publicerad 2025-10-30

Annons
Holmgrens Max 250107
Annons
Annons
Sunlux Max 250107
Annons
Annons
Solhem Max 250107
Annons
Annons
Batterilagret Max 250203
Annons

Fler artiklar

Annons
Wip i Borlänge Max 250215
Annons
Annons
ALKO Max 250107
Annons